Sport

Kjo mund t’ju ketë ikur: Përveç himnit të Kosovës, në Rusi u dëgjua edhe një këngë shqipe (Video)


Publikuar më:


largea_largea_13043334_1004944282905142_4249500991378134778_n-650x35814613028001461302830

Majlinda Kelmendi sot u shpall kambione evropiane në sportin e xhudos, në Rusi.

Përveç që u dëgjua himni i Kosovës, në sallën në Kazan në mes të Rusisë, u dëgjua edhe një muzikë tjetër me tekst shqip.

Pasi Majlinda mposhti francezen, momentin kur u shpall fituesja, në sallë dëgjohet kënga shqiptare “Të ka lali shpirt” nga Silva, Mandi dhe Dafi.

Kjo këngë mban rekordin e këngëve shqiptare, me afër 190 milionë klikime në Youtube dhe ajo është blerë edhe në disa shtete tjera ballkanike, ku është shëndërruar në hit.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ymDVyE75_pU]

Comments
To Top