02,12,2023

Pele: Ja kush është skuadra më e mirë në 15 vitet e fundit

Must Read

pelee_1461310362-7371410

Legjenda braziliane, Pele nuk ka dyshime se Barcelona ka qenë skuadra më e mirë në botën e futbollit në 15 vitet e fundit.

Kujtojmë se që nga viti 2006 e deri më sot, katalunasit kanë fituar 26 tituj dhe padyshim që Pele pa ndonjë hezitim i quan ata si më të mirët në dekadën e fundit.

“Është e qartë se në 15 vitet e fundit, Barcelona ka qenë skuadra më e mirë në botë. Barcelona gjithmonë ka luajtur futboll të bukur edhe kur ishin holandezët në ekip”, ka deklaruar Pele.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img