Sport

Kjo është arsyeja pse Januzaj do ta lë Belgjikën për Kosovën (Foto)


Publikuar më:


januzaj-1

Edhe mediumi britanik ‘The Sun’, ka shkruar për Adnan Januzaj, i cili sipas mediave belge dhe angleze ka vendosur të luajë për Kosovën.

‘The Sun’ komenton edhe fjalët e ekspertit belg Irati Prat, i cili thekson përse Januzaj nuk do të luajë më me Belgjikën.

“Marrëdhëniet mes familjes së lojtarëve dhe ekipit kombëtar, veçanërisht me trajnerin Marc Wilmots – janë prishur plotësisht për shkak të veprimeve të fundit”, shkruan Pratt në ‘twitterin’ e tij, raporton GazetaOlle.com.

Sipas tij, kjo është arsyeja kryesore pse Januzaj do të luajë për Kosovën, pas pranimit në UEFA e FIFA.

prat

Comments
To Top