Lajme

KDI publikon punimin për mekanizmat institucional në luftimin e korrupsionit


Publikuar më:


kdi-fotot-xhemail-sllovinja-2

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) sot mban konferencën për shtyp mbi publikimin e punimit rreth “mekanizmave institucional për luftimin e korrupsionit.”

Para diskutimit të hapur, fjalë hyrëse do të mbajë Hamdi Ibrahimi nga Gjykata Themelore, deputetja Albulena Haxhiu, Sokol Havolli nga Zyra e Kryeministrit, si dhe Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi.

Diskutimi i hapur do të mbahet me temën “Cilat nga alternativat/zgjidhjet janë më të duhura”?./KosovaPress/

Comments
To Top