Lajme

Kadri Veseli në Amerikë


Publikuar më:


Kadri-Veseli11

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar sot për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Siç thuhet në një njoftim nga kabineti i tij, gjatë kësaj vizite zyrtare, kryeparlamentari Veseli do të takohet me përfaqësues të ndryshëm të institucioneve të shtetit amerikan.

Veseli do të marrë pjesë edhe në Konferencën ndërkombëtare parlamentare të shteteve anëtare të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar.

Comments
To Top