28,05,2024

Katër të arrestuar akuzohen për terrorizëm

Must Read

belgjike-690x380

Katër nga gjashtë të arrestuarit e ditës së premte për sulmet e muajit të kaluar në Bruksel, janë akuzuar për vepra terroriste.

Nga këta të akuzuar kryesori është Mohamed Abrini, i cili akuzohet edhe për sulmet e Parisit që lanë të vdekur 130 persona nëntorin e vitit të kaluar, transmeton Klan Kosova.

Prokurorët nuk e kanë konfirmuar nëse Abrini ishte “njeriu me kapelë”, që është sulmuesi i tretë në aeroportin e Brukselit.

Sulmet e marsit në kryeqytetin belg që ndodhën në aeroport dhe metro lanë të vdekur 32 persona.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img