Ferizaj

Ka ndërruar jetë aktori dhe ish gazetari ferizajas HAFIR BISLIMI


Publikuar më:


Sot pas një sëmundje në moshën 62 vjeçare ka ndërruar jetë aktori dhe ish gazetari, Hafir Bislimi.

Bislimi njihej si aktor i cili ka marrë pjesë në shumë role të tija në skenën e artit skenik dhe atë të filmit.

Hafir Bislimi për rolet e tija është nderuar edhe me shumë çmime .

Për një kohë ai punoi edhe si gazetar në Radio Ferizaj dhe si kryeredaktor në TV “LIRIA”

Vdekja e tij do të jetë një humbje e madhe për komunitetin e artistëve dhe gazetarëve.

Varrimi I të ndjerit do të behët më 19.08.2019 në orën 18:00, në varrezat e reja të qytetit të Ferizajt.

To Top