Sport

Jose Mourinho – Arsenal, kjo është e pabesueshme


Publikuar më:


Ut_HKthATH4eww8X4xMDoxOjBzMTt2bJ-848x478

Tifozët e Arsenalit e duan Jose Mourinhon.

Duket se tifozët e Arsenalit e duan Jose Mourinhon te klubi i tyre, në vend të Arsene Wenger.

Ish-trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, muajve të fundit vazhdimisht është lidhur me një kalim te Manchester United.

Përkundër zërave se Mourinho në United është punë pothuajse e kryer, kjo nuk i ka ndalur tifozët e Arsenalit që të shprehin dëshirën e tyre për ta pasur Jose Mourinhon si trajner të klubit të tyre, në vend të francezit Arsene Wenger, transmeton Gazeta Blic.

‘Arsenal Fan TV’ ka publikuar një video, ku tifozët e klubit londinez thonë se e dëshirojnë ‘Special One’ ta zëvendësojë Wengerin, i cili edhe këtë vit duket se nuk do t’i sigurojë Arsenalit titullin e Premier Ligës.

Kjo shihet si befasi e madhe, kur merret parasysh armiqësia të cilën Mourinho vazhdimisht e ka pasur me Arsenalin, dhe anasjelltas. /Gazeta Blic/

Comments
To Top