21,02,2024

Zyrtare: Benzema jashtë ‘Euro 2016’

Must Read

benzema-1

Karim Bezema ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e Francës në ‘EURO 2016’.

Karim Benzema nuk do të jetë pjesë e Kombëtares së Francës për Kampionatin Evropian të këtij viti.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë sulmuesi i Real Madridit përmes një postimi në Twitter.

“Fatkeqësisht, për mua dhe për të gjithë ata që më kanë përkrahur gjithmonë, unë nuk do të jem në mesin e të përzgjedhurve për Europianin në Francë”, ka shkruar francezi.

Mungesa e tij lidhet me procesin gjyqësor për rastin e shantazhit të Mathieu Valbuenas me një video private.

‘Gjelat’ janë në një grup me Shqipërinë, Zvicrën dhe Rumaninë.

benz-euro-2016

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img