Lajme

Ja çfarë u fol në takimin e përbashkët të partive politike, pa praninë e Vetëvendosjes (VIDEO)


Publikuar më:


foto-kushtrimternava-intervist-ardian-gjini-aak538

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka treguar në Info Magazine të Klan Kosovës se çfarë është diskutuar në takimin e përbashkët të partive politike të cilat u banë bashkë me iniciativën e OJQ-ve dhe ndërkombëtarëve.

Gjini ka folur edhe për kërkesat që i ka shtuar AAK-ja me Nismën në këtë takim.

Ai ka treguar edhe se Lëvizja Vetëvendosjes kishte konfirmuar pjesëmarrjen në këtë takim.

Pos këtyre Gjini ka shpalosur edhe njëherë detaje nga propozimi që AAK-ja i kishte bërë Vetëvendosjes për një listë të përbashkët, njofton Klan Kosova.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=bhOm_2swaJA?feature=oembed]

Comments
To Top