Lajme

Ish-anëtarët e PDK-së në Prizren i bashkohen Vetëvendosjes


Publikuar më:


13041357_10153352967247000_986317617046449201_o-780x439

Një numër prej 35 ish- anëtarësh të PDK-së i janë bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Vetëvendosje përmes një njoftimi.

 “Për shkak të besimit që Lëvizja VETËVENDOSJE! është alternativa e vetme politike ndaj pushtetit autoritar që ka degraduar gjendjen ekonomike dhe politike në vend, 35 ish-anëtarë të PDK-së nga lagjja Tusuz e Prizrenit, iu bashkuan Lëvizjes VETËVENDOSJE!’, thuhet në njoftim./
Comments
To Top