Sport

Hiddink e zbulon, ja çfarë duhet të bëjë Hazard


Publikuar më:


hazard

Guus Hiddink ka thënë se ka kërkuar nga Eden Hazard që të përmirësojë paraqitjet e tij.

Belgu ka qenë hija e futbollistit që pamë edicionin e shkuar dhe shefi i Chelsea ka thënë se kjo gjë duhet të ndryshojë.

Hazard ishte figurë me rëndësi tek Chelsea edicionin e shkuar, duke e ndihmuar skuadrën drejt triumfit në Premierligë.

Por këtë edicion ai nuk ka luajtur në atë nivel dhe holandezi ka kërkuar nga ai që ta tregojë veten.

“Ka një periudhë të gjatë qyshkur ai ka pasur një paraqitje të mirë”.

“I kam kërkuar që të përmirësohet. Ka qenë një edicion i vështirë dhe me lëndime për të”.

“Por ai duhet të bëjë gjithçka mundet për ta përmirësuar veten”.

Comments
To Top