Sport

Hazard thyen rekordet e legjendave të Chelseat


Publikuar më:


Anësori belg, Eden Hazard, është duke shkëlqyer këtë edicion në Premierligë. Me golin që shënoi kundër Bournemouth, Hazard arriti në kuotën e 50 golave në Premierligë me fanellën e “Bluve të Londrës”.

Kështu, Hazard është bërë lojtari që ka shënuar më së shpejti 50 gola për Chelsean. Për t’i shënuar këto 50 gola, Eden Hazardit i janë dashur plotë 155 ndeshje, derisa këtë shifër të golave Frank Lampard e kishte arritur pas 184 ndeshjeve, kurse Gianfranco Zola pas 197 ndeshjeve.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top