Lajme

Haradinaj ngarkohet me 108 akuza nga Serbia


Publikuar më:


Ramush Haradinaj

Autoritetet në Beograd kanë lëshuar një urdhërarrest kundër Haradinajt, i cili përmban 108 akuza ku lideri i AAK-së ngarkohet me terrorizëm, vrasje të civilëve dhe pengmarrje, shkruan N1, transmeton lajmi.net

Haradinaj u arrestua sot në aeroportin e Bazelit nga autoritetet franceze.

Me një arrestim dy ditor Haradinaj ishte përballur edhe në vitin 2015 në Slloveni me të njëjtin urdhëarrest nga Serbia. /Lajmi.net/

.

Comments
To Top