Lajme

Haliti: Sulmi ndaj RTK-së, akt i shëmtuar ndaj fjalës së lirë


Publikuar më:


Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti ka dënuar sulmin e mbrëmshëm ndaj Radiotelevizionit të Kosovës (RTK).

Ai në një postim në rrjetin social Facebook ka kërkuar nga organet e rendit që të zbardhet ky rast sa më parë.

Lexoni postimin e plotë të Halitit:

Sulmi i mbrëmshëm ndaj RTK-së, është akt i shëmtuar, është sulm ndaj fjalës së lirë dhe medieve të lira.

Ftoj organet e rendit që sa më parë ta zbardhin këtë akt, kurse autorët të marrin dënimin e merituar, konform ligjeve në Kosovë.

Comments
To Top