Lajme

Grafite në Tetovë: VMRO + BDI = Rusi (Foto)


Publikuar më:


1-86

Rinia e Lëvizjes BESA në Maqedoni gjatë mbrëmjes së djeshme ka realizuar një aksion në Tetovë ku janë shënuar disa grafite me përmbajtjen: “VMRO+ BDI= RUSI”. 

Aksion vjen pasi që deri tani mbështetje për zgjedhjet në Maqedoni, kanë dhënë vetëm partia e VMRO-së dhe BDI-ja, ndërsa nga ndërkombëtarët vetëm Rusia është shprehur pro mbajtjes së zgjedhjeve më 5 qershor.

2-69

4-37

Comments
To Top