Ferizaj

Glauk Konjufca zgjedhet kryetar i ri i Kuvendit të Kosovës


Publikuar më:


Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Glauk Konjufcën, për kryetar të ri të Kuvendit të Kosovës.

Konjufca, është votuar nga deputetët e pranishëm në sallë, ku ka marrë 69 vota për, 33 vota kundër dhe asnjë abstenim, është zgjedhur kryetar i Kuvendit.

To Top