Lajme

Gjuriq kërkon takim urgjent në KS të OKB-së për Trepçën


Publikuar më:


Marko Gjuriq

Ai gjithashtu theksoi se qeveria serbe të hënën ka kërkuar një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të OKB-së në lidhje me siç e quajti ai, konfiskimin e pasurisë së Serbisë dhe shkelje të Rezolutës 12 44 në themel paqen dhe stabilitetin në rajon.

“Vendim i institucioneve të Prishtinës në konfiskimin e pasurisë se kombinatit Trepça nuk është e vlefshme për qeverinë, bizneset dhe qytetarët e Serbisë”, ka thënë Gjuriq./lajmi.net

 

.

Comments
To Top