Lajme

Gjendje alarmante në Shkup, qytetarëve u kërkohet të mos dalin jashtë


Publikuar më:


Ndërsa për të mos dalë fare jashtë janë u është thënë fëmijëve, grave shtatzëna, të moshuarve dhe të sëmurëve kronikë, ata duhet të qëndrojë në shtëpi, tha të martën qeveria e Shkupit.

Në këtë qytet është regjistruar ndotje e rëndë e ajrit, raporton agjencia e lajmeve MIA, transmeton lajmi.net.

Zyrtarët e qytetit kërkoi gjithashtu që makinat të mos përdorën vetëm atëherë kur është ndonjë rast urgjent.

Qyteti është duke marrë masa të nevojshme për të ulur nivelin e ndotjes së ajrit, thuhet në deklaratën e qeverisë. /Lajmi.net/

 

.

Comments
To Top