Lajme

Fqinjët e Almir Dacit: Mirë ia bënë


Publikuar më:


almir-daci-fqinjet-780x439

Familja e Almir Dacit në Leshnicë të Pogradecit ka hapur dyert e mortit pas lajmit se djali i tyre i cili luftonte si xhihadist në Siri, mbeti i vrarë.
Lajmin ata e morën nga gruaja e ish-imamit të xhamisë së Leshnicës, e cila bashkë me fëmijët ndodhet ende në Siri.
Por si e shohin fqinjët angazhimin e Almir Dacit në luftën e Sirisë?
Disa thotë se “siç e kërkoi, atë gjeti”. Një e moshuar shprehet se “e pati me hak, mirë e bënë që e vranë”. Por ka edhe prej tyre që mendojnë për fëmijët dhe thonë se gruaja duhet të kthehet në atdhe.
Familjarët e Almir Dacit do të vazhdojnë të mbajnë dyert e mortit hapur derisa me mbërritjen e trupit nëse mundësohet një gjë e tillë.
Almir Daci është i treti person i vrarë në Siri nga ky fshat, të cilët kanë luftuar si xhihadistë përkrah ISIS. Pogradeci është rrethi më i madh që ka luftëtarë në Siri.
https://www.youtube.com/watch?v=leuVVqCxnbw
Comments
To Top