Lajme

Forcat speciale shqiptare vrasin të shumëkërkuarin (Foto)


Publikuar më:


2-123

RENEA ka ekzekutuarin të shumëkërkuarin për vrasje Petrit Dushi. Dushi u ekzekutua pasi ka kundërshtuar duke qëlluar me armë ndaj policisë, raportojnë mediat në Tiranë.
Njoftimi i plotë i Policisë
Renea neutralizon sulmin me arme nga nje i shumekerkuar per vrasje.
Renea neutralizon sulmin me armë nga i shumëkërkuari Petrit Dushi dhe eleminon kundërshtimin e tij, ndërsa ai qëllonte me armë ndaj Policisë, gjatë operacionit për kapjen e tij.
Operacioni është zhvilluar në Gziq të Lezhës dhe gjate perplasjes me arme i shume kerkuari Petrit Dushi ka mbetur i vrare.
Petrit Dushi ka qëlluar me armë ndaj forcave speciale edhe disa muaj më parë ndërsa arriti të largohej gjatë një operacioni për kapjen e tij.
Petrit Dushi, 45 vjeç ishte i dënuar me 17 vjet për vrasje, 3 vjet per falsifikim dokumentesh dhe ishte ne gjykim për vrasjen e M. J.

2-124

Comments
To Top