Ferizaj

Ferizajasi pasionant i veturave të vjetra – njëra është prodhim i vitit 1958 (Video)


Publikuar më:


Vetëm pasionantët e vërtetë të veturave mund t’i kenë këto dy vetura pranë vetes.

Fjala është për një veturë të tipit “Audi 100 Coupe S”,e vitit 1973 dhe “Ford Consul” e vitit 1958.

Astrit Maksuti nga Ferizaj është pronar i 5 veturave të vjetra, dy prej të cilave i ka prezantuar për emisionin e mëngjesit “Ora 7” në Klan Kosova.

Ndërsa, tri veturat e tjera që i ruan me xhelozi, do t’i prezantojë në emisionet e tjera në ditët në vazhdim.

Veturën Audi “100 Coupe S”, e ka marrë nga Zvicra.

Ndërsa, edhe veturën tjetër “Ford Consul”, e ka sjellë nga Zvicra.

Comments
To Top