13,06,2024

Liga Institucionale e Ferizajt: OVL e UÇK-së kundër Posta-Vala

Must Read

Ndeshje interesante dhe mjaft e bukur pritet të zhvillohet ndërmjet Posta-Vala dhe skuadrës së OVL e UÇK-së.
Padyshim se të dyja skuadrat në këtë takim do hynë me të njëjtin objektiv, fitoren dhe kalimin në raundin gjysmëfinal, por vetëm njëra nga skuadrat do e arrijë atë.
Në njërën kemi skuadrën e Postës, e cila njihet për ndeshje të bukur dhe më në krye me Përparim Mulakun,i cili pritet ti bëjë mjaft probleme mbrojtjes së OVL-së.
Në anën tjetër qëndron Bekim Halili, i cili edhe në kampionat e konfirmoi se para portës është i pafalshëm.
Pra këto fakte dhe shumë tjera na bëjnë me dije se do jemi dëshmitarë të një ndeshje fenomenale.
E shtunë, ora 17:10
Fusha 2
Posta-Vala vs OVL e UÇK-së
/AJ

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në 25 vjetorin e çlirimit të Ferizajt mbahet ekspozita me fotografi “Gratë në rrugën e lirisë”

Gratë dhe vajzat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, trimëreshat, heroinat e luftës për liri, gratë e lirisë - në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img