Ferizaj

Ferizaj rikthehet në zonën e ‘ftohtë’


Publikuar më:


Drenica ka arritur të merr një fitore mjaft të madhe në udhëtim te Ferizaj

Në takimin e sotëm, Drenica shënoi në sekondën e fundit të pjesës së parë me Thaçin .

Pas ndeshjes trajneri i Ferizajt, Bekim Isufi tha se kjo është forca e Ferizajt dhe se nuk mund të bëjnë më shumë.

“Po na ndodh në disa raste po pësojmë gol në sekondat e fundit të pjesë së parë, lojtarët duhet të kenë më shumë kujdes edhe në atë pjesë të lojës”,  tha fillimisht Isufi për SSK.

Tutje, Isufi u ankua në gjyqtar.

“Nuk ia vë vetëm lojtarëve fajin, por janë edhe disa ebisoda tjera që po na dëmtojnë në disa raste”.

“Drenica sot nuk shfaqi diçka më shumë se ne, Ferizaj kishte disa gjysmë raste por pësuam kur më së paku e pritëm”.

“Në pjesën e dytë tentuam por edhe kushtet atmosferike ishin kundër nesh sot. Pozita është e tillë, ky është kualiteti i ekipit dhe nuk mundemi të bëjmë më shumë”.

To Top