Lajme

Erdogan: Jam i zhgënjyer me Obamën dhe SHBA


Publikuar më:


Erdogan në një intervistë për CBS tha se ishte rezultati i politikës amerikane në Siri që kërcënon sigurinë në kufijtë jugore të Turqisë dhe rreth tre milionë refugjatë në vendin e tij.

Erdogan tha se ai foli për këto çështje me Presidentin dhe zëvendës Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama dhe Joe Biden.

“Ata nuk kanë ardhur që të trajtojnë me seriozitet këto probleme. Është tejet shqetësuese për ne,” tha Erdogan. /Lajmi.net/

.

Comments
To Top