Lajme

Erdogan godet shtetet myslimane që s’e njohin pavarësinë e Kosovës (VIDEO)


Publikuar më:


erdogan-2-800x445

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë fjalimit të liderëve të shteteve të Organizatës për Bashkëpunim Islamik, ka kritikuar disa vende islame, të cilat nuk e njohin pavarësinë e Kosovës.

“Në mesin e 56 shteteve islame, ka ende vende që nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës dhe për këtë na vjen shumë keq. Këto vende nxjerrin arsye të ndryshme vetëm për ta zvarritur këtë çështje. Ndaj është e pamundur ta kuptojmë”, është shprehur presidenti turk

Video Player

Comments
To Top