Lajme

Eksperimenti/ Kush provokon më tepër dhunë, Trump apo Sanders? (VIDEO)


Publikuar më:


32D688C900000578-3523052-image-a-102_1459785936056-620x407

Një eksperiment social është bërë nga Joey Salads në Los Angeles për të parë se cilët mbështetës, të kandidatit Donald Trump apo Bernie Sanders, janë më agresivë dhe më të dhunshëm.

Në videon e mëpshtme dallohet qartë se, kundërshtarët e Trump ishin shumë më agresivë, kur Salads mbante një tabelë në dorë, një shenjë mbështetje të kundërshtarit të tyre në garën për president të SHBA-ve.

 

 

 

Ju Rekomandojmë
Comments
To Top