26,05,2024

Mediat ruse në mbrojtje të Putinit: Pse e përdorët fotografinë e tij, ai nuk u përmend në rastin “Panama Papers”

Must Read

putin-finally-admits-to-sending-troops-to-crimea-640x380

Mediat ruse theksojnë se presidenti rus, Vladimir Putin nuk është përmend në ndonjërën nga dokumentet që zbulojnë evazionin e madhe të taksave të publikuar në dokumentet e “Panama Papers”.

The Guardian thotë se dokumentet e quajtur “Panama Papers” tregojnë se miqtë dhe familja e Putinit kanë bërë miliona në emër të tij.

Mediat ndërkombëtare janë duke drejtuar gishtin nga një njeri emri i të cilit nuk është përmendur fare, kanë raportuar mediat ruse.

“Fotografitë e Vladimir Putin janë në të gjitha faqet e para të mediave më të madhe botërore, e një gjë nuk është aspak etikë në botën e gazetarisë”, reagojnë ashpër mediat ruse, transmeton Indeksonline.

Zëdhënësi i Putinit, Dmitry Peskov tha se media perëndimore kanë ri-hyrë në fushatën demonizimin më presidentin rus dhe kanë shprehur keqardhje që profesionalizmi gazetaresk është shpesh viktimë e kërkesave politike.

Letrat e publikuar kanë prezantuar informacione në lidhje me miqtë e Putinit të fëmijërisë, të cilët zotërojnë jahte, rezidenca gjigante, e pas tyre thuhet se qëndron Putini.

Orteku i gjithë këtij problemi ra kur, u lëshuar 11.5 milionë dokumente nga”MOSAKA Fonseka”, e cila

tregoi se njerëzit më të pasur dhe më të fuqishmit në botë kanë fshehur pagesën e taksave dhe evazionit fiskal. /Indeksonline/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img