Sport

E pabesueshme, Torres e bën me Atleticon atë çfarë nuk e bëri te Liverpooli (Foto)


Publikuar më:


torres-1

Torres po kalon në formën më të mirë në karrierën e tij.

Sulmuesi i Atletico Madrid, Fernado Torres, po kalon në formën më të mirë në karrierë sa i përket shënimit të golave.

32-vjeçari tani ka shënuar në 5 ndeshje radhazi për Atletico Madrid – dhe këtë ai nuk e kishte arritur as gjatë kohës së tij me Liverpoolin, përcjell Gazeta Blic nga “Goal.com”

Torres shënoi golin e fitores për Atleticon, në ndeshjen e cila përfundoi me rezultat 1-0 ndaj Athletic Bilbaos, për të vazhduar garën për titull.

Atletico aktualisht është baras me pikë me Barcelonën në renditjen tabelare në La Liga, ndërsa javën tjetër ekipi i Simeones do të përballet me Bayernin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. /Gazeta Blic/

3043422

Comments
To Top