16,07,2024

5 mënyrat se si Leicesteri e shokoi Premier Ligën (Video)

Must Read

Leicester City v Chelsea - Premier League

Leicester City është shumë pranë bërjes së historisë.

Ekipi modest anglez, i cili vetëm një vit më parë renditej i 20-ti në tabelë, këtë vit pati një sezon përrallor, ku është shumë pranë fitimit të titullit të Premier Ligës.

‘Kick TV’ e ka publikuar një video ku shpjegon pesë mënyrat se si Leicesteri ia doli të bënte befasinë më të madhe në histori të Premier Ligës

Shikoni ato më poshtë. /Gazeta Blic/

1) Golat: Leicesteri ka shënuar më shumë penallti dhe ka goditur shtyllën më pak se kundërshtarët
2) Shpenzimi i duhur dhe i zgjuar në merkato: Leicesteri ka shpenzuar më së paku në transferime nga top 4-shja e Premier Ligës
3) Fitoret me rezultat minimal: Leicesteri ka fituar 8 ndeshje me rezultat 1-0.
4) Formacionet e rregullta: 8 futbollistë janë paraqitur në 85% të ndeshjeve të Leicesterit këtë sezon.
5) Shfrytëzimi i formës së dobët të klubeve të mëdha: Përderisa Chelsea, United, City dhe Arsenal patën humbje të shumta këtë edicion, Leicesteri ka fituar pikë shumë të vlefshme

https://www.youtube.com/watch?v=UzoCVwPjDXY

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img