Lajme

Dorëzohet ankesa për Bojken Abazin, avokati e quan të jashtëligjshme dëbimin e tij


Publikuar më:


bojken-abazi

Në këto momente në ambientet e Ministrisë së Punëve të Brendshme avokati Tom Gashi ka dorëzuar ankesën për largimin nga Kosova të aktivistit Bojken Abazi.

Gashi, pasi dorëzoi ankesën e ka quajtur të jashtëligjshëm largimin e tij dhe po kërkon nga Ministria e Punëve të Brendshme që ta ndryshojë menjëherë atë vendim.

Gashi e quan të pabazë dhe pret që Abazit t’i lejohet hyrja në Kosovë. /K.P

Comments
To Top