Ferizaj

Deputetja e PDK-së, Adelina Grainca kalon në Vetëvendosje


Publikuar më:


Edhe deputetja e PDK-së, Adelina Grainca, është bërë pjesë e përpjekjes për të zgjedhur presidente Vjosa Osmanin.

Periskopi mëson që kjo deputet tashmë do të jetë pjesë e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, i cili pritet t’i ketë jo 58 por 60 deputetë.

Grainca ishte pjesë e PDK-së në këto zgjedhje, dhe u bë deputetja më e re e Legjislaturës së VIII të Kuvendit të Kosovës, shkruan Periskopi.

Para Graincës, edhe deputetja Albena Reshitaj u bë pjesë e VV-së duke braktisur AAK-në.

Kjo lë partitë opozitare me edhe më pak numra, ndërsa rrit fuqinë parlamentare të pushtetit.

To Top