Sport

Conte zyrtarizohet sot si trajner i këtij ekipi


Publikuar më:


484824931-650x358

Antonio Conte pritet të zyrtarizohet sot si trajner i ri i Chelseat.
Kështu kanë shkruar mediat italiane në mëngjesin e sotëm, të cilat kanë bërë të ditur që Conte ka mbërritur mbrëmë në Londër.

Ai ka arritur marrëveshje me shefin e klubit londinez, Roman Abramovich dhe kontrata e tij do të jetë 3-vjeçare, përcjellë lajmi.net.

Conte do të përfitojë 15 milionë funte nga kjo kontratë, plot 5 në sezon.

Comments
To Top