Sport

‘Çmendet’ Guardiola, bën revolucion te City me këto 8 blerje në merkato


Publikuar më:


Pep-Guardiola-Bayern-Munich-Manchester-City

Pep Guardiola duket se e ka bërë gati listën zyrtare për transferime në Manchester City.

Tekniku spanjoll thuhet se është bërë gati që të bëjë ndryshime rrënjësore në ekipin e Cityt, duke nënshkruar me futbollistë të ri për gati çdo pjesë të ekipit.

Sipas asaj çfarë shkruan “ESPN FC”, Guardiola e dëshiron një portier, dy qendërmbrojtës, dy mbrojtës krahu, një mesfushor qendror, një anësor të shpejtë dhe një sulmues për t’i ndihmuar Sergio Agueros, përcjell Gazeta Blic.

Më konkretisht, trajneri i Bayernit ka sinjalizuar interesimin e tij për qendërmbrojtësin e Athletic Bilbaos, Aymeric Laporte, dhe qendërmbrojtësin John Stones të Evertonit.

Ndërsa klubi raportohet se është i interesuar në portierin Marc-Andre ter-Stegen të Barcelonës, dhe në mesfushorin e Borussia Dortmund, Ilkay Gundogan.

Kjo pritet të jetë një merkato me të vërtetë e “çmendur” për Pep Guardiolan, pasi tekniku spanjoll po synon të bëjë një revolucion te klubi i tij i ri. /Gazeta Blic/

Comments
To Top