Sport

Claudio Ranieri, trajneri i vitit në Angli


Publikuar më:


ranieri0

Claudio Ranieri, kampion i Anglise me Leicester, eshte zgjedhur trajneri i vitit, beri te ditur te marten shoqata e trajnerëve angleze.

Tekniku 64-vjeçar është nje prej dy trajnerëve te huaj qe e ka marre kete trofe pas Arsène Wenger, fitues ne 2002 e 2004 per rezultatet e arritura me Arsenalin.

“Si lojtar une nuk kam qene nje kampion, por e kam dashur me zemer.

U kam thene lojtareve te mij qe nese duan te luajne si angleze, duhet te kene edhe zemerangleze.

Une aplikoj pak taktike italiane dhe kjo me duket nje zgjidhje speciale”, eshte shprehur Ranieri me kete rast.

Comments
To Top