Sport

Çfarë kishte thënë Abramowich kur e kishte shkarkuar Claudio Ranierin?


Publikuar më:


abramovich2

Claudio Ranierin në vitin 2004 ishte shkarkuar nga posti i trajnerit të Chelseat nga pronari rus, Roman Abramowich.

Krahas shkarkimit, ai e kishte akuzuar mjaftë rëndë italianin.

“Ranieri, kurrë nuk mund ta fitojë titullin në Premierligë”, kishte thënë Abramoëich, raporton Olle.

Trajneri Italian të dielën ka gjasa të mëdha të fitojë një titull të tillë, dhe atë me Leicester Cityn.

Gazetarët anglezë kanë shkruar sonte në Twitter, nëse Abramowich do të kërkojë falje tani për deklaratën ndaj Ranierit.

Comments
To Top