Sport

Carlos Tevez – Kosovë, e pabesueshme por e vërtetë


Publikuar më:


Argjentinasi 32 vjeçar ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me skuadrën kineze, ku do të përfitojë mbi 37 milionë euro në vit.

Një minutë i vetëm në Kinë i paguhet Tevezit rreth 75 euro.

Por, nëse paga e Tevezit krahasohet me pagat mesatare në Kosovë, i bie që ish sulmuesi i Boca Juniorsit në vetëm pesë minuta, të fitojë një pagë mesatare në Kosovë, që sillet rreth 350 euro.

Derisa ju keni lexuar këtë lajm, Tevez veç i ka fituar afërisht 75 euro./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top