Sport

Benfica:Bayern do të kualifikohet


Publikuar më:


download

Carlo Ancelotti mendon se Bayern Munich do të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Strategu italian, Carlo Ancelotti mendon se Bayern Munich do të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Ekipi bavarez e ka fituar ndeshjen e parë ndaj Benficas me rezultat 1;0, derisa sonte mbrëma do të luhet takimi i kthimit. Ancelotti beson se ekipi i Pep Guardiolas është favorit në këtë takim.

“Bayern kanë një sezon të madh. Ata janë krye të Bundesligës dhe ende në garë për Ligën e Kampionëve. Pritjet janë të larta”, ka deklaruar Ancelotti për Goal.com.

“Ata kishin një rezultat të mirë në ndeshjen e parë kundër Benficas dhe janë favorit për të arritur në gjysmë-finale. Ndoshta rezultati mund të kishte qenë më mirë, por ky është një rezultat i mirë në çdo rast”, ka theksua ai.

Comments
To Top