11,12,2023

UEFA e FIFA sot në Kosovë para pranimit

Must Read

fifa-735x400

Zyrtarë të lartë të dy organizatave më të mëdha botërore të futbollit UEFA dhe FIFA, do jenë sot në Kosovë për të parë nga afër se deri ku ka mbërritur Kosova.

Zyrtarët e këtyre dy organizatave do të kenë takim me krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Po ashtu takimi do zhvillohen edhe me kryeministrin Isa Mustafa dhe me ministrin e Sportit Kujtim Shala, e më vonë zyrtarë të njëjtë do të takohen edhe me presidentin e vendit Hashim Thaçi.

Delegacioni i UEFA-s dhe FIFA-s do bëjë vizitë edhe në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë dhe stadiumin e Prishtinës.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img