Ferizaj

Arrestohet 33 vjeçari në Ferizaj, kanosi tre herë 21 vjeçaren


Publikuar më:


Policia Rajonale e Ferizajt raporton se mbrëmë pak para mesnate në rrugën “Rexhep Bislimi” ishte një rast i kanosjes.

Nga hetimet e Policisë doli se 33 vjeçari N.G kishte kanosur tre herë 21 vjeçaren B.M, përcjell TV TEMA.

I dyshuari u arrestua dhe u dërgua në mbajtje për 48 orë.

Raporti i plotë i Policisë:

Arrestohet një person për kanosje në Ferizaj

Mbrëmë, rreth orës 23:30 Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në rrugën ” Rexhep Bislimi” në Ferizaj është një rast i kanosjes.

Në lidhje me këtë policia menjëherë i ka marr veprimet e nevojshme, ka dalë në vendin e ngjarjes dhe në rast janë kyçur Njësia e Hetimeve të cilët nën autorizim të Prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore e Ferizajt ka nisur hetimet.

Personi me inicialet N.G (M/K) i moshës 33 vjeçar, kishte kanosur për të tretën herë personin me inicialet B.M ( F/K) e moshës 21 vjeçare.

Policia të dyshuarin e ka arrestuar dhe shoqëruar në stacionin e policisë në Ferizaj dhe pas intervistimit nga policët hetues, me vendim të Prokurorit të rastit, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore.

To Top