Lajme

Alivanoset një Punëtore në Pallatin e Drejtësisë


Publikuar më:


Pallati-i-Drejtesis-e1452030850378

Është alivanosur para pak çastesh një punëtore në Pallatin e Drejtësisë.

Punëtorja që është asistente e prokurorit Adburrahim Islami është alivanosur në vendin e punës në zyrën e saj në pallat.
Lajmin për KALLXO.com e konfirmoi prokurori Abdurrahim Islami që tregoi se asistentes së tij aktualisht po i jepet ndihma.

“Kur jam kthyer në zyrë e kam gjetur pothuajse të alivanosur, e kemi thirrë ambulancën dhe është duke iu dhënë ndihma,” tha Islami.

Islami tha se asistentja e tij nuk ka pasur ndonjë problem shëndetësor para këtij të sotmit. Punëtorja e alivanosur është rreth të dyzetave.

Punëtorët e Pallatit të Drejtësisë disa herë kanë protestuar lidhur me kushtet e punës në të e motoja kryesore e tyre ka qenë “Duam Oksigjen”, pasi në pallat nuk funksionon si duhet sistemi i ajrimit.

Comments
To Top