Lajme

Ali Ahmeti nuk do të merr pjesë në inagurimin e Hashim Thaçit


Publikuar më:


Ali-Ahmeti-11-780x439

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka anuluar pjesmarrjen në inagurimin e kryetarit në ardhje të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Ahmeti këtë anulim e bën për shkak të problemeve të brendshme në Maqedoni ku ende nuk dihet a do të mbahen zgjedhjet më 5 qershor dhe a do të shpërbëhet parlamenti sonte, njofton Alsat-M.

Inagurimi duhet të mbahet në ora 11 më 8 prill në sheshin ”Skëndërbe” në Prishtinë./Telegrafi/

Comments
To Top