Ferizaj

Agim Aliu uron LVV-në për fitore: Punë të mbarë në drejtimin e vendit


Publikuar më:


Nënkryetari i Partisë Demokratike e Kosovës, Agim Aliu ka përgëzuar Lëvizjen Vetëvendosje për fitoren në zgjedhjen e 14 shkurtit, ndërsa u ka uruar punë të mbarë në drejtimin e vendit.

Aliu në një postim në rrjetin social Facebook ka falënderuar anëtarët dhe simpatizantët e PDK-së që kanë kontribuar në këto zgjedhje.

Lexoni të plotë postimin:

“Të dashur bashkëqytetarë!

Dje, ishim dëshmitarë të një procesi zgjedhor shembullor, çka reflekton pjekuri qytetare e organizim të mirëfilltë zgjedhor, zgjedhje të lira e të drejta. Ky proces, tash kur kanë mbetur edhe pak vendvotime në numërim, nxori fituese Lëvizjen Vetëvendosje! së cilës i uroj fitoren dhe punë të mbarë në drejtimin e vendit.

Faleminderit gjithë qytetarëve që kontribuuan që të kemi këtë proces zgjedhor model, gjithashtu anëtarëve e simpatizantëve të PDK-së së Ferizajt që nuk u kursyen në përpjekjen e tyre për forcën tonë politike”

To Top