Ferizaj

Agim Aliu i dërgon telegram ngushëllimi familjes së punëtorit të aksidentuar


Publikuar më:


Pas tragjedisë së sotme në punishten e projektit” Bashkimi i Qytetit”, ku një punëtor humbi jetën si pasojë e aksidentit në punë, kryetari i Ferizajt, Agim Aliu i shprehu ngushëllime familjes së të ndjerit N.V. nga rrethi i Kaçanikut.

Në këtë letër thuhet:

“Vdekja tragjike e punëtorit N.V. i punësuar në njërën nga kompanitë e kontraktuara në projektin “Bashkimi i Qytetit”, pas lëndimit të marrë në vendin e punës, na tronditi të gjithëve.Pikëlluese e jashtëzakonisht të rënda, janë vdekjet nga lëndimet në punë, dhembje të cilën e ndajmë bashkë me familjen. Ngushëllime të sinqerta familjes të të ndjerit, kolegëve dhe të gjithë të njohurve të tij.”

To Top