Sport

Adnan Januzaj – Kosova, ky lajm është ‘bombastik’


Publikuar më:


adnan-januzaj-manchester

Adnan Januzaj duket se më në fund ka zgjedhur Kosovën.

Në pranverën e vitit 2014, Adnan Januzaj ishte më i ri i futbollit botëror, teksa shkëlqente në Premier League me ngjyrat e Manchester United.

Zgjedhja e Kombëtares së Belgjikës nuk ishte zgjedhja ideale për të pasi tashmë, nuk bënë pjesë më në planet e Wilmots, raporton Albeu.

Gjithsesi mesfushori i talentuar që ka kaluar një sezon shumë negativ e shikon te ardhmen te Përfaqësuesja e Kosovës.

Nëse më 3 maj do të vendoset në Budapest për pranimin e Kosovës në FIFA dhe UEFA, atëherë ai do të zgjedhë të kalojë të kjo Përfaqësuese. Lajmi u konfirmua nga mediat belge (sportmagazine.be).

Comments
To Top