Ferizaj

Fitorja e Shqipërisë ngrit në këmbë Ferizajn (Foto)


Publikuar më:


Numër i madh i ferizajasve të cilët  ndeshjen Shqipëri-Rumani e kanë përcjellë në sheshin e qytetit  me të përfunduar ndeshja kanë filluar të festojnë. Turmës së  qytetarëve në shesh vazhdimisht po u bashkëngjiten edhe grupe të cilat kanë përcjellë këtë ndeshje nëpër ambiente të ndryshme të kafiterive në qytet apo ambiente familjare.Turma sa vije e shtohet  dhe  është një gëzim   i madh i cili ka ngritur në këmbë  gati të gjithë Ferizajn.

Sulmuesi  Sadiku me  golin e shënuar  për Shqipërinë ndaj Rumanisë, dy minuta para se zyrtarisht të mbyllet pjesa e parë e lojës, ishte ai që ngjalli shpresat e gjithë shqiptarëve.

13493429_1069759203070992_2057054525_o  13461172_1069759636404282_1960058140_o 13509473_1069759873070925_1830299975_o

Comments
To Top