09,12,2023

Ferizaj vazhdon festën e fitores së kombëtares

Must Read

Me të përfunduar ndeshja e cila me golin e Sadikut i siguroi fitoren kombëtares mijëra ferizajas vërshuan rrugët e qytetit të Ferizajt. Festës së qytetarëve pas përfundimit të ndeshjes iu bashkua edhe kryetari i Ferizajt,Muharrem Svarqa.

“Ishte më tepër se lojë, ishte prezantim i kombit shqiptarë. Ishte kjo një kurorëzim i imazhit të cilin e krijuan tifozeria shqiptare në Francë e cila u tregoj botës se jemi popull i lashtë dhe me traditë. Edhe kjo tifozeri e bërë nga Ferizaj është mbështetje e atyre të cilët pa fajin e tyre nuk iu dha mundësia që të jenë në Francë. I urojë kombëtares suksese dhe urojë që ndeshjet tjera të kombëtares këta qytetarë ti përcjellin nga vendi ku ato zhvillohen dhe të mos kenë më pengesa”  tha kryetari i Ferizajt Muharrem Svarqa.

13493251_10207973631516957_1261974041_o 13467486_10207973634357028_1972238609_o 13467399_10207973634437030_319945499_o

13467770_1069774666402779_1500379108_o 13499601_1069773716402874_984648989_o 13509314_1069776246402621_686106033_o 13324354_1069770113069901_2063126440_o 13467351_1069774016402844_1246164514_o 13499688_1069773393069573_1985842874_o

 

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img