Ferizaj

Dy persona të arrestuar në Ferizaj, falsifikonin monedha


Publikuar më:


Gjatë kontrollit në dy shtëpitë e të dyshuarve si provë materiale janë gjetur dhe sekuestruar një skaner për fotokopjim me ngjyra dhe dy shtëpiza kompjuteri.

Sipas Policisë, gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar 18 kartë-monedha nga 20 dhe një 5€ që dyshohet të jenë të falsifikuara.

I dyshuari gjatë intervistimit ka pranuar se në bashkëpunim me një tjetër të dyshuarin ka bërë falsifikimin e tyre.

Gjatë kontrollit në dy shtëpitë e të dyshuarve si provë materiale janë gjetur dhe sekuestruar një skaner për fotokopjim me ngjyra, dy shtëpiza kompjuteri. Dy të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Comments
To Top