Ferizaj

19 të vdekur dhe 279 raste të reja me COVID-19


Publikuar më:


Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 19 vdekje nga COVID-19.

Ndërsa, nga 6.079 testime, 279 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin vdekje prurës. Derisa 1.269 persona janë shëruar, 12.464 raste vazhdojnë të mbeten aktive me COVID-19.

Kurse 18.960 doza të vaksinës kundër koronavirusit janë administruar në 24 orët e fundit. Në anën tjetër prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,129,250 doza të vaksinës.

To Top