Lajme

​Serbi dhe malazezi u shesin armë terroristëve


Publikuar më:


muslim militants

Policia spanjolle ka arrestuar një shtetas francez i cili më herët shiste armë për Ahmed Kulibali, i cili në janar të vitit 2015 kreu sulme terroriste në Paris.

Gjatë këtij aksioni të përbashkët të policisë spanjolle dhe franceze janë arrestuar edhe dy persona njëri serb dhe një malazez.

Të martën në territorin e Malagas është arrestuar Antoine Deniv(27) shtetas francez.

Besohet se ai ka shitur armët me të cilat Kulibali vrau katër hebrenj në një supermarket në janar të vitit të kaluar në Paris.

Ministria e Punëve të Brendshme të Spanjës tha se janë arrestuar edhe dy të dyshuar, një serb dhe një malazez, transmeton BBC.

Mendohet se francezi i dyshaur ka lidhje me serbin me të cilin kanë bërë armët dhe municionin shkruan më tutje agjencia britanike.

Comments
To Top